Wybitny Polak – wręczenie nagród

17 listopada 2016

Dnia 13/11/2016 w Rezydencji Ambasadora w Dublinie odbyła się uroczystość wręczenia Statuetek oraz pamiątkowych dyplomów w konkursie „Wybitny Polak”.

Laureatami tegorocznej I szej edycji konkursu w Irlandii zostali:
Bożena Cierlik (Nauka) wykładowczyni na Cork University i dyrektor Centrum „Together-Razem”
Justyna Cwojdzińska (Kultura) Dyrektor Polish Art Festival, właścicielka szkoły językowej
Marcin Piotrowski („Młody Polak”) animator kultury i społecznik
Maja Ulej (Biznes) właścicielka MMCookies
Agnieszka Wieczorkowska (Osobowość) działaczka polonijna, działaczka społeczna, członek Komitetu Sterującego Forum Polonia w Irlandii oraz zarządu ZHP w Irlandii

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Jego głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami. Link to Poland jest patronem medialnym konkursu.

Oficjalnym organizatorem konkursu „Wybitny Polak” w Irlandii jest Klub Twórczego Myślenia z Limerick, a honorowym patronatem objął go Pan Ambasador Ryszard Sarkowicz.

Do udziału zostało zgłoszonych 17 kandydatów, a wyboru laureatów dokonała 10 – osobowa komisja składająca się z zamieszkałych w całej Irlandii, reprezentantów różnych sektorów życia oraz polskich dyplomatów.

Pełna lista osób wyróżnionych, nominowanych oraz członków Komisji dostępna jest na stronie
tutaj

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do kolejnej edycji konkursu. Szczegółowy Regulamin kokoursu oraz wszystkie niezbędne druki znajdują się na stronie www.klubtworczegomyslenia.eu

Zdjęcia z rozdania nagród można obejrzeć tutaj.