Sylwetki Laureatów Konkursu

15 listopada 2017

Kategoria BIZNES:
Marcin Kulik jest przedsiębiorcą z doświadczeniem w wielu obszarach biznesu, sponsorem polskiej grupy teatralnej oraz nagród multi-kulturalnych MAMA Awards. Jest z zamiłowania wielkim promotorem Polski. Z wykształcenia Pan Marcin jest Inżynierem Informatyki w zarządzaniu (Politechnika Szczecińska) oraz Innowacji Modelu Biznesowego (Cambridge, Anglia). Uhonorany kilkakrotnie m.innymi jako Młody Biznesmen Roku Irlandii 2016 Regionu Fingal (Ireland;s Best Young Enterpreneur 2016); zdobywca srebra w globalnym konkursie DELL loT Awards oraz w konkursie na Polonijny Produkt roku 2015.

Kategoria KULTURA:
Małgorzata Dulny założycielka choreograf i instruktor Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna”. Zespół od 2009 roku jest ambasadorem polskiej kultury i promuje nasz kraj podczas wielu uroczystości. Od 2015 roku działa również z pomysłu i zaangażowania Pani Małgorzaty, dziecięcy zespół, któremu przyświeca główny cel – zaszczepienie i promowanie kultury polskiej wśród młodego pokolenia Polaków mieszkających na emigracji. Zespół pod okiem Pani Małgorzaty bierze udział w licznych wydarzeniach związanych nie tylką z Polską ale też z Irlandią reprezentując się dumnie.

Kategoria „Młody Polak”:
Adrian Szejka jest nauczycielem w Sobotniej Polskiej Szkole w Limerick, który prowadzi zajęcia taneczno-aktorskie z dziećmi oraz czynnie włącza się w życie społeczności nie tylko w zakresie swoich obowiązków. Poza szkołą Pan Adrian współpracuje z Teatrm Polskim w Limerick oraz chórem Cantate Deo, który odnosi coraz większe sukcesy w Irlandii. Pan Adrian zaraża wszystkich uśmiechem i pomysłami.

Kategoria NAUKA: Nie wybrano

Kategoria OSOBOWOŚĆ:
Ewa Ikwanty związana jest z organizacją Centrum Together-Razem w Cork. Pani Ewa przebywa w Irlandii od roku 2006 i od początku swojego pobytu na zielonej wyspie angażowała sie społecznie między innymi w pomoc Rady Rodziców przy Szkole Polskiej SPK w Cork. Pani Ewa dołączyła do Centrum Together-Razem i dała się poznać jako fantastyczny organizator wielu eventów polsko-irlandzkich, a przed wszystkim jako kreator i współtwórca wielu pomysłów i ciężko pracujący wolontariusz podczas dwóch edycji festiwalu PolskaEire w Cork. Pani Ewa jest bardzo ciepłą osobą, szybko zjednuje sobie ludzi, jest lubiana przez wszyskich wolontariuszy i klientów biura. Od listopada 2016 prowadzi i koordynuje jeden z większych projektów europejskich „Bez granic”, polegającym na organizowaniu praktyk zawodowych dla młodych ludzi z Polski. Jest sercem i duszą Together-Razem.

Wyróżnienia:
Sylwia Gołębiewska – Jakubas za 10 letnią działalność w promowaniu mowy ojczystej; pracy i motywowaniu dzieci (zwłaszcza najmłodszych) do pokonywania trudności edukacyjnych i emocjonalnych; za bycie przyjacielem dzieci, młodzieży i osób starszych. Pani Sylwia jest kobietą pełną zaraźliwego ciepła i uśmiechu oraz niespożytej energii i charyzmy. Jej pomysły to „Mała Polska w County Louth”, Polska Szkoła w Dundalk oraz „Strefa Mowy – Spech Zone Therapy Center”. Organizatorka i uczestniczka wielu warstzatów dla dzieci, szkoleń, programów liderskich w Dundalk i Louth Leader Partnership oraz opiekunka osób starszych w programie „Light Domestic & Garden Works”. Pani Sylwia promując Polskę podczas licznych konferencji, spotkań i warsztatów pokazuje nam, że każdy z nas ma coś do zaoferowania innym.

Katarzyna Kowalska za kilkuletnie szerzenie absolutnie profesjonalnego wizerunku Polaka swoją postawą, zachowaniem i zaangażowaniem przede wszystkim przy współpracy z irlandzkimi instytucjami: od 2012 r. NCCWN Clare Women’s Network; od 2014 r. w Clare Immigrant Support Centre; współpracuje od lat z Irish Cancer Society Ennis jako wspólorganizator i wolontariuszka podczas zbiórek i spotkań; od wielu lat jest wolontariuszką i współorganizatorką w Ennis podczas międzynarodowych, corocznych Dni Kobiet oraz Nocy Kultury; również od wielu lat jako wolontariuszka w Ennis Street Art Festival, World Peace Day, etc. Współpracuje z PIA od 2014 r.(Polish Irish Association Ennis) i wpiera integrację między Irlandczykami Polakami oraz innymi grupami narodowościowymi angażując się lokalnie w organizację festivalu PolskaEire, Dzień Niepodległości i WOŚP.

Aneta Kubas za wieloletnią działalność I całokształt pracy na rzecz polskiej społeczności w Irlandii ale również w UK. Za prowadzenie „Biblary” nie tylko jako biblioteki ale miejsca spotkań przyjaznego wszystkim; za niezrównane zaangażowanie poprzez działalność redakcyjną w pracę dla prasy polonijnej, magazynów polonijnych oraz w prestiżowym portalu Londynek w UK; za bycie jedynym polskim przedstawicielem Polskiej Agencji Prasowej w Irlandii, która zauważyła jej potencjał i poprosiła o współpracę.
Sylwetki Laureatów II Edycji Konkursu w Irlandii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *