Laureaci III Konkursu „Wybitny Polak” w Irlandii

23 marca 2018

Szanowni Państwo, mamy przyjemność przedstawić tegorocznych Laureatów III konkursu „Wybitny Polak” w Irlandii. sretka-1-1

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostają:

Biznes – Pani Dominika Sikora: Avo-Cafe (Avo-Chemist)- rozpoznawalna marka promująca zdrowy styl życia, doceniona głownie przez irlandzką cześć pacjentów i lekarzy z Waterford Health Park. Nauczycielka i społecznik od 2007 roku.

Kultura – Pani Ewa Kotula: niezależna artystka i choreograf: Współzałożycielka Slavic inspiration i organizator Kupala Night. Ścisle corocznie współpracuje przy festiwalu Limerick Mental Health Festival oraz wielu innych lokalnych wydarzeniach. Współpracuje z młodzieżą w SPK Limerick.

Osobowość – Bartosz Zdrojowy – związany i zaangażowany w działania na rzecz polskiej społeczności oraz integracji poprzez organizacje m.inn. Polskiej Wioski na corocznym festiwalu Winterval – najpopularniejszym bożonarodzeniowym festiwalu w Irlandii; działa w Polskim Stowarzyszeniu Edukacyjnym; jako wolontariusz jest maszynista w Turystycznej Kolejce w Kilmeadan – atrakcji turystycznej okolic Waterford.

Młody Polak – Piotr Mach – profesjonalista z dorobkiem kilkunastu nagród w konkursach architektonicznych i urbanistycznych, doceniony m.innymi przez „Fit Out Awards”. Wolontariackie współpracuje z młodzieżą polonijna w Sobotniej Polskiej Szkole im. Janusza Korczaka i harcerstwie przekazując swoje pasje i wiedzę.

Wyróżnienia otrzymują:

Pani Anna Hurkowska – Anna Hurkowska: fotografka pasjonatka, wolontariuszka od dobrych 10 lat działająca na rzecz promocji Polski w Irlandii. Współzałożycielka Slavic Inspirations i współorganizatorka Kupała Night/ Midsummer Solstice Night w Limerick. Działała na rzecz Polish Art Festival, WOŚP i wielu innych integracyjnych wydarzeniach na terenie Co. Limerick i Clare.

Pani Sylwia Rusek – działaczka polonijna, współzałożycielka Homeless Gallery Ennis, członkini: Clare Voulunteer Center, grupy folklorystycznej „Inisowiacy”, WOŚP oraz World BBQ Accociate Championship.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Jury obradowało w tym roku w składzie:

Chimiak Łukasz (Ambasada)

Dobosz-Chuda Joanna (Klub Twórczego Myślenia)

Dulny Małgorzata (Laureatka 2017)

Ikwanty Ewa (Laureatka 2017)

Kasperkiewicz Katarzyna (Ambasada)

Kulik Marcin (Laureat 2017)

Szejka Adrian (Laureat 2017)

Sylwetki Laureatów będą prezentowane w najbliższym czasie.

Wszystkich Państwa już teraz zachęcamy do zgłaszania kandydatów w kolejnej IV Turze konkursu.

a4f74352e52be46a16a1d20f87d72981


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *